Sobota, 10. jún 2023. Meniny má Margaréta, Gréta, zajtra Jesika.

V Austrálii zomrela žena, ktorú taserom spacifikovala polícia

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

SYDNEY - Austrálska dôchodkyňa Clare Nowlandová (95) v noci na stredu zomrela, týždeň po tom, čo ju v priestoroch jej opatrovateľského domova neďaleko Sydney taserom spacifikoval policajt.


Niekoľko hodín pred jej úmrtím bol v súvislosti s incidentom 33-ročný policajt obvinený z bezohľadného spôsobenia ťažkého ublíženia na zdraví a z násilného trestného činu ublíženia na zdraví. Policajta dočasne postavili mimo služby so zachovaním platu. Pred súd sa postaví 5. júla. Nowlandová bola po zásahu elektrickou omračujúcou zbraňou 17. mája v kritickom stave v nemocnici.

Dôchodkyňa podľa polície spadla a udrela si hlavu

"S veľkým smútkom potvrdzujeme úmrtie 95-ročnej Clare Nowlandovej počas noci v (meste) Cooma," uviedla vo vyhlásení polícia austrálskeho štátu Nový Južný Wales. Skonala "pokojne" v nemocnici, obklopená rodinou a svojimi milovanými, dodala polícia. Jeden z privolaných policajtov v zariadení opatrovateľskej služby Yallambee Lodge neďaleko Sydney spacifikoval taserom 95-ročnú dôchodkyňu, ktorá sa k nim za pomoci chodúľky pomaly približovala s nožom v ruke. Opatrovatelia a policajti ju niekoľko minút vyzývali, aby nôž pustila. Keďže ich neuposlúchla, jeden z policajtov proti nej použil taser. Dôchodkyňa následne podľa polície spadla a udrela si hlavu.

Miestne médiá uviedli, že Nolanová trpela demenciou. Celý incident zachytili telové kamery policajtov. Pre prebiehajúce vyšetrovanie však nemohli byť zverejnené. Nowlandová bola prastarou mamou - mala 24 vnúčat a 31 pravnúčat.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články