Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Británia pokutovala TikTok za nedostatočnú ochranu osobných údajov detí

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP Photo/Martin Meissner)

LONDÝN - Britský Úrad komisára pre informácie (ICO) v utorok oznámil, že čínskej sociálnej sieti TikTok uložil pokutu vo výške 12,7 milióna libier za nedostatočnú ochranu osobných údajov detí mladších ako 13 rokov. Informuje agentúra AFP.

TikTok podľa ICO porušil britské zákony, pretože nezískal súhlas zákonných zástupcov detí mladších ako 13 rokov na použitie ich osobných údajov. TikTok pritom vo vlastných pravidlách nepovoľuje registráciu osobám mladším ako 13 rokov.

"Rozhodnutie budeme naďalej skúmať a zvažujeme ďalšie kroky. Veľa investujeme, aby sme pomohli udržať osoby mladšie ako 13 rokov mimo platformu a náš 40.000-členný bezpečnostný tím nepretržite pracuje na zabezpečení platformy pre našu komunitu," uviedol TikTok v reakcii na toto rozhodnutie.

Viac ako milión osôb mladších ako 13 rokov

ICO tvrdí, že TikTok neprijal adekvátne opatrenia, aby zabránil deťom, ktoré nespĺňajú pravidlá, registráciu. Podľa odhadov umožnil TikTok v roku 2020 registráciu 1,4 miliónom osôb mladších ako 13 rokov. "To znamená, že ich dáta mohli byť použité na ich sledovanie a profilovanie... Existujú zákony, ktoré zaisťujú, že naše deti sú v digitálnom svete rovnako v bezpečí ako vo fyzickom svete. TikTok tieto zákony nedodržiaval," uviedol ICO vo vyhlásení.

Viac o téme: Sociálne sieteOsobné údajeTikTok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu