Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

Zemana prepustili z nemocnice: Išlo o krátku preventívnu prehliadku

Miloš ZemanGaléria fotiek (1)
Miloš Zeman
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

PRAHA - Českého prezidenta Miloša Zemana v piatok prepustili z Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v pražských Střešoviciach, kde bol od štvrtka hospitalizovaný. Uviedol to na Twitteri jeho hovorca Jiří Ovčáček, informuje spravodajkyňa v Prahe.


"Všetky zdravotné testy sú uspokojivé," napísal k prezidentovmu zdravotnému stavu Ovčáček a dodal, že išlo o krátku preventívnu prehliadku.

Zemana podľa vedúceho Kancelárie prezidenta republiky (KPR) Vratislava Mynářa hospitalizovali pre plánovanú kontrolu vyživovacej sondy. Zemanovi ju do žalúdka zaviedli vlani na jeseň pre obavy z možnej podvýživy. Zeman sa nedávno vyjadril, že by mu ju mohli vybrať na jeseň. Podľa vedúceho hradnej kancelárie to však bude možné najskôr koncom roka.

Zeman bol počas výkonu svojej funkcie hospitalizovaný viackrát. Naposledy po parlamentných voľbách v roku 2021, keď bol na klinike intenzívnej medicíny a v nemocnici strávil 48 dní. Jeho stav bol podľa vyjadrení nemocnice vážny. Zeman podľa lekárov trpí chronickým ochorením pečene.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články