Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

Požiar na predmestí juhomaďarského mesta, pri ktorom vyhoreli domy, vyšetruje polícia

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

BUDAPEŠŤ - Požiar na predmestí juhomaďarského mesta Pécs v pohorí Mecsek, pri ktorom vo štvrtok úplne vyhoreli tri rodinné domy a ďalšie budovy boli poškodené, vyšetruje polícia pre podozrenie zo spôsobenia všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Informuje o tom spravodajca TASR s odvolaním sa na agentúru MTI.


Hovorkyňa Riaditeľstva úradu civilnej ochrany Baranskej župy Nikolett Csilla Horváthová v piatok pre MTI uviedla, že požiar poškodil vyše desať budov vo vinárskej a záhradkárskej oblasti, ako aj rodinné domy. Tri rodinné domy zhoreli do tla, pričom vybuchlo aj niekoľko plynových fliaš. Informácie o zranených nie sú k dispozícii, dodala Horváthová.

Hasiči podľa nej požiar lokalizovali a už neohrozuje ďalšie nehnuteľnosti. Oheň v neďalekom lese ešte stále hasí takmer 120 hasičov z Baranskej, Šomodskej a Tolnianskej župy. Horváthová zdôraznila, že plamene sa v lese nedostali do korún stromov. Hovorkyňa polície Baranskej župy Éva Csetényiová uviedla, že v súvislosti s požiarom má byť vypočutý muž, ktorý sa však zatiaľ lieči v nemocnici z otravy dymom.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články