Streda, 5. október 2022. Meniny má Viera, zajtra Natália.

Prvá dáma USA Jill Bidenová mala pozitívny test na koronavírus, má len mierne príznaky

Galéria fotiek (1)
Zdroj: TASR/Roman Hanc

WASHINGTON - Prvá dáma USA Jill Bidenová mala pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Podľa vyhlásenia Bieleho domu sa choroba u nej prejavuje len miernymi príznakmi. TASR správu prevzala z agentúry AP.


Bidenovci trávia dovolenku v štáte Južná Karolína na ostrove Kiawah od 10. augusta a 71-ročná prvá dáma začala pociťovať príznaky v pondelok. Jill Bidenová, rovnako ako jej manžel, bola voči covidu plne zaočkovaná dvoma dávkami a následne dostala aj dve posilňovacie dávky vakcíny. Bude izolovaná v dovolenkovej rezidencii najmenej päť dní. "Osoby, ktoré mali s prvou dámou blízky kontakt, už boli upozornené," uviedla vo vyhlásení jej riaditeľka pre komunikáciu Elizabeth Alexanderová.

Bidena prvýkrát pozitívne testovali na koronavírus 21. júla

Dodala, že Bidenová sa "momentálne nachádza v súkromnej rezidencii v Južnej Karolíne a vráti sa domov, keď bude mať dva po sebe idúce negatívne testy na covid". Prezident Joe Biden mal v utorok ráno naďalej negatívny výsledok testu na koronavírus, no z preventívnych dôvodov bude v interiéri nosiť rúško desať dní.

Do Washingtonu sa plánuje vrátiť popoludní a neskôr odcestuje do svojho domu v meste Wilmington v štáte Delaware. Šéf Bieleho domu ukončil izoláciu 7. augusta po tom, ako mal v priebehu dvoch dní už druhý negatívny výsledok testu na koronavírus. Bidena prvýkrát pozitívne testovali na koronavírus 21. júla. Prítomnosť vírusu u neho potvrdil aj ďalší test z 31. júla.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články