Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

Brazílska polícia zatkla nemeckého konzula, ktorý je podozrivý zo zabitia manžela

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

RIO DE JANEIRO - Brazílska polícia zatkla nemeckého konzula, ktorý je podozrivý zo zabitia svojho manžela a následného pokusu tento čin utajiť. S odvolaním sa na nedeľné vyjadrenie polície o tom informuje agentúra AFP.


Nemecký konzul Uwe Herbert Hahn úradom nahlásil, že jeho manželovi, Belgičanovi Walterovi Henrimu Maximilienovi Biotovi, prišlo v piatok večer zle, spadol a utrpel smrteľné poranenie hlavy. Polícia však po obhliadke tela aj bytu dvojice  v Ipaneme, luxusnej štvrti Ria de Janeira, skonštatovala, že nebožtíka ktosi veľmi zbil. "Verzia vývoja udalostí, podľa ktorej obeť spadla, ktorú poskytol konzul, je nezlučiteľná so závermi forenznej správy," uviedla Camila Lourencová z miestnej polície v príspevkoch zverejnených na sociálnych sieťach. 

Experti objavili na tele modriny

Na tele obete, vrátane jej trupu, objavili experti početné modriny, ktoré policajtka označila za zranenia, aké mohli byť spôsobené dupaním, a tiež lézie, ktoré zase mohol zapríčiniť valcovitý nástroj. Polícia na Instagrame zverejnila tiež zábery zachytávajúce krvavé škvrny na podlahe a nábytku v byte dvojice. Brazílske médiá informovali, že Hahn nebude mať vzhľadom na povahu tohto zločinu pri vyšetrovaní diplomatickú imunitu. Polícia však dosiaľ túto správu nepotvrdila. 

Miestne médiá tiež uviedli, že Hahn, ktorý bol s Biotom približne 20 rokov v manželskom zväzku, sa pokúsil ešte pred príchodom polície miesto činu upratať. Následne vraj policajtom povedal, že jeho manžel veľa pil a vzal si tabletky na spanie. Biot by mal podľa fotografie jeho občianskeho preukazu, ktorý zverejnili brazílske médiá, o týždeň 53. narodeniny. Nemecké veľvyslanectvo dosiaľ správu nekomentovalo. Zdroj z nemeckého ministerstva zahraničných vecí, na ktorý sa odvoláva AFP, však v nedeľu uviedol, že nemecké veľvyslanectvo aj konzulát pri vyšetrovaní tohto prípadu úzko spolupracujú s brazílskymi orgánmi.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články