Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Neobyčajný objav thajských policajtov: TOTO v replike sochy pravdepodobne nečakali

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: pixabay.com)

BANGKOK - Thajské úrady našli v replike sochy z Veľkonočného ostrova 200 kilogramov pervitínu, ktorého cieľovou destináciou bol zrejme Taiwan. Vo štvrtok to oznámila thajská polícia, píše agentúra AFP.

Príslušníci thajskej a taiwanskej polície vo štvrtok uskutočnili raziu v sídle lodnej spoločnosti v prístavnom meste Lém Čchaban, ktoré sa nachádza 50 kilometrov od Bangkoku. V rámci razie skontrolovali šesť sôch v podobe hláv vyrobených z betónu a kovových rámov.

Policajti za použitia uhlovej brúsky, kladív a dlát vysekali do jednej zo sôch dieru a odhalili drogy zabalené v plastovom vrecku. Šéf zahraničného oddelenia thajskej kráľovskej polície uviedol, že drogy mali zrejme smerovať na Taiwan.

Nelegálny obchod medzi syndikátmi trvá roky

Oblasť juhoázijského Zlatého trojuholníka medzi Mjanmarskom, Laosom a Thajskom je neslávne známa v súvislosti s nelegálnou výrobou a predajom drog. Podľa miestneho zástupcu Úradu OSN pre drogy a kriminalitu Jeremyho Douglasa nebolo objavenie drog "ničím výnimočným". Dodal, že nelegálne obchodovanie medzi miestnymi syndikátmi trvá už roky. "Taiwan je cieľovou destináciou najmä pre pervitín a ketamín, no prechádzajú ním aj zásielky určené pre Japonsko a východnú Áziu," upresnil Douglas.

Viac o téme: DrogyNelegálneObchodovanieThajskoSyndikát
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu