Nedeľa14. apríl 2024, meniny má Justín, Justína, zajtra Fedor

Singapur popravil mentálne postihnutého muža napriek výzvam medzinárodného spoločenstva

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

SINGAPUR - V Singapure popravili v stredu mentálne postihnutého občana Malajzie Nagaenthrana K. Dharmalingama, ktorého singapurská polícia zadržala v roku 2009 za pašovanie heroínu.Túto informáciu sme prevzali od agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na sestra popraveného.

"Je neuveriteľné, že Singapur túto popravu vykonal aj napriek  výzvam medzinárodného spoločenstva, aby ušetril jeho život," povedala Sarmila Dharmalingamová. "Z popravy nášho brata sme nesmierne zarmútení a celá rodina je v šoku," dodala.

Dharmalingam, ktorý mal podľa súdnych záznamov IQ 69, čo sa podľa medzinárodnej stupnice inteligenčného kvocientu považuje za ľahšie mentálne postihnutie, sa do Singapuru pokúsil prepašovať 43 gramov heroínu, za čo ho tamojší súd odsúdil na trest smrti obesením.

Krajina má jedny z najprísnejších drogových zákonov na svete

Rozsudok sa mal pôvodne vykonať vlani v novembri, muž sa však na poslednú chvíľu proti nemu odvolal. Plánovaná poprava mentálne postihnutého muža navyše vyvolala vlnu kritiky. Singapurský najvyšší súd však napriek tomu koncom marca odvolanie odsúdeného zamietol. Singapur má jedny z najprísnejších protidrogových zákonov na svete. Skupiny na ochranu ľudských práv často žiadajú singapurské vedenie, aby upustilo od trestu smrti.

Viac o téme: DrogyPopravaSingapurMedzinárodné spoločenstvo
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu