Utorok, 24. máj 2022. Meniny má Ela, Vanesa, zajtra Urban.

VIDEO Neskutočné, čoho sú ľudia schopní: Zlodej sa ulakomil na peniaze z pokladničky dobročinnej zbierky

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRNO - Neznámy páchateľ ukradol peniaze z pokladničky dobročinnej zbierky v jednom z brnenských obchodných centier. Zachytila ​​ho pri tom bezpečnostná kamera, video s krádežou polícia zverejnila. Po páchateľovi pátra, ukradnutú čiastku označila za vysokú. Na webe polície o tom informoval hovorca David Chaloupka.


Krádež sa podľa Chaloupku stala v polovici minulého týždňa. Peniaze zo zbierky mali poslúžiť zdravotne postihnutým ľuďom, páchateľ ich ukradol z pokladničky dobročinnej knižnice. "Čiastka, na ktorú si bezohľadný zlodej prišiel, musela byť pomerne vysoká. Len hodnota drobných mincí, ktoré nestihol pozbierať, dosiahla takmer 900 korún," uviedol hovorca.

Na zázname z kamery je vidno mladého muža, ktorý je vysoký asi 190 centimetrov, v čiernej bunde s kapucňou, v modrých rifliach a čiernobielych teniskách. Pri krádeži sedeli vedľa knižnice na lavičke dvaja ďalší mladí ľudia – muž a žena. Páchateľ si k nim pred krádežou na chvíľu prisadol. "Je možné, že sa spolu poznajú. To by mohlo vysvetliť aj následnú situáciu, kedy je vedľa nich páčená pokladnica a oni nijako nereagujú," uviedol hovorca.

Jediný, kto reagoval na páčenie pokladničky, bola okoloidúca žena. Páchateľa síce oslovila, ale nezavolala na tiesňovú linku. O krádeži sa tak policajti dozvedeli s oneskorením. "Kriminalisti teraz pátrajú po totožnosti muža zachyteného na zázname, hovoriť by potrebovali aj s ďalšími svedkami zo záznamu. Ak teda osoby na snímkach spoznávate, dajte nám vedieť na linke 158," vyzval hovorca.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články