Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

KORONAVÍRUS V Poľsku zaznamenali prvé dve úmrtia súvisiace s omikronom

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

VARŠAVA - V Poľsku zaznamenali prvé dve úmrtia súvisiace s novým nákazlivejším koronavírusovým variantom omikron. V pondelok to oznámil hovorca poľského ministerstva zdravotníctva Wojciech Andrusiewicz, ktorého citovali agentúra TASS a Poľský rozhlas.


"Omikron je tiež nebezpečný. Zaznamenali sme najmenej dva prvé prípady úmrtí v súvislosti s novým variantom vírusu, s omikronom," uviedol Andrusiewicz. Zároveň dodal, že v prípade obetí išlo o dvoch mužov vo veku 92 a 85 rokov, ktorí neboli zaočkovaní proti koronavírusu. "Títo ľudia mohli byť pravdepodobne ešte žiť, keby sa dali zaočkovať," dodal Andrusiewicz.

Zároveň informoval, že v Poľsku celkovo zaevidovali už 193 prípadov nákazy variantom omikron, pričom za uplynulých sedem dní ich počet vzrástol o sedem až osem percent. Podľa údajov poľského ministerstva zdravotníctva pribudlo v Poľsku za uplynulých 24 hodín 7785 nových prípadov nákazy koronavírusom a 19 súvisiacich úmrtí. Ide o pokles oproti predchádzajúcemu dňu, keď v krajine zaevidovali vyše 11.100 novonakazených. Plne zaočkovaných je už vyše 21,2 milióna z približne 38 miliónov obyvateľov Poľska. 

KORONAVÍRUS V Poľsku zaznamenali
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Charles Krup

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články