Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

V španielskej nemocnici hlásia ohnisko KORONAVÍRUSU: Nakazilo sa 68 pracovníkov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Hendrik Schmidt/dpa via AP

MALAGA - Nákazu koronavírusom potvrdili u 68 pracovníkov jednotky intenzívnej starostlivosti univerzitnej nemocnice v španielskej Malage, ktorí sa minulý týždeň zúčastnili na vianočnom večierku. Informoval o tom v pondelok na svojej webovej stránke denník El País.


Ide najmä o personál nemocnice vrátane lekárov. Vianočný večierok, ktorý sa konal v jednej reštaurácii v Malage, navštívilo minulú stredu (1. decembra) 173 osôb. Účastníci predtým museli mať negatívny antigénový test. Všetky nakazené osoby boli plne zaočkované a majú len mierne príznaky alebo sú bezpríznakové.

Laboratórium vyhodnocuje odobraté vzorky
Galéria fotiek (2)
Zdroj: ÚVZ SR

Vznik ohniska spôsobil na jednotke intenzívnej starostlivosti problémy s personálom. Zatiaľ však na pokrytie výpadku nebolo potrebné zapojiť pracovníkov z iných oddelení, píše El País. To, kde sa nákaza medzi pracovníkmi hromadne rozšírila, ešte podľa zdravotníckych úradov nie je známe. Mohlo sa tak stať na spomínanom večierku. Niektoré z antigénových testov mohli podľa pracovníkov poskytnúť falošný negatívny výsledok. Ohniskom mohla byť podľa zdravotníkov aj ďalšia spoločenská udalosť z 28. novembra.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články