Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Lavína v Rakúsku usmrtila troch ľudí a spôsobila zranenia ďalším dvom

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

VIEDEŇ - Lavína v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko usmrtila troch ľudí a spôsobila zranenia dvom ďalším osobám. Táto skupina sa lyžovala mimo vyznačenej trasy. V sobotu neskoro večer o tom informoval rakúsky Červený kríž, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AFP.


Nešťastie sa stalo v sobotu vo výške 2400 metrov nad morom v oblasti obce Lungau krátko po 13.45 h SEČ, uviedol pre rakúsku agentúru APA hovorca Červeného kríža Anton Schilcher. Sneh pochoval osem členov zo skupiny lyžiarov a ocitli sa v hĺbke až 4,5 metra, povedal pre miestne médiá predstaviteľ tamojších záchranných služieb Christoph Wiedl.

Záchranári vytiahli ich telá spod snehu

Dve z obetí boli už mŕtve, keď záchranári vytiahli ich telá spod snehu, pričom tretia obeť zomrela po prevoze vrtuľníkom do nemocnice v meste Klagenfurt. Dvoch zranených lyžiarov prepravili do nemocnice v meste Tamsweg. 

Lavína pod Jakubinou v
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Lyžiari zachytení lavínou patrili do výpravy, ktorá prišla do hôr zo spolkových krajín Salzbursko a Horné Rakúsko. Lavíny v Rakúsku usmrtia v posledných rokoch priemerne 20 ľudí ročne. Posledné dve sezóny boli menej tragické, pretože pandémia koronavírusu spôsobila zníženie celkového počtu lyžiarov.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články