Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Ľudia ostali v šoku: Keď zistili, kto ich zaočkoval vo vakcinačnom centre, nechceli tomu veriť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP/Alexander Zemlianichenko)
24.11.2021 22:00

BERLÍN - Teológ sa vydával za lekára a zaočkoval stovky ľudí proti covidu-19 v dvoch bavorských vakcinačných centrách. Štátne zastupiteľstvo v Traunsteine ​​v utorok uviedlo, že 50-ročného muža obvinilo okrem iného z nebezpečného ublíženia na zdraví, falšovania úradnej listiny a podvodu. Informácie o prípadných zdravotných komplikáciách spôsobených jeho počínaním sa však neobjavili.


KORONAVÍRUS Experti odporúčajú: Pred treťou dávkou očkovania je potrebné urobiť toto

Falošný lekár za svoju činnosť podľa vyšetrovateľov dostával zaplatené. Sumu štátne zastupiteľstvo nespresnilo. Teológ sa podľa agentúry DPA preukázal sfalšovaným potvrdením o atestácii v očkovacích centrách v Rosenheime a Karlsfelde, kde bol tiež nasadený. V okrese Rosenheim údajne pôsobil aj v mobilnej očkovacej službe pre opatrovateľské domy a domovy seniorov. 

Ľudia ostali v šoku:
Zdroj: SITA/AP/DPA/Daniel Karmann

Muž vo februári a marci sám aplikoval tristo dávok vakcíny a vo viac ako 1100 prípadoch očkovanie nariadil, ale podanie vakcíny nechal na odbornom personále. Obžalovaný sa doteraz k podozreniam nevyjadril; súdnej znalkyni priznal iba falšovanie atestácie. Ostatné obvinenia sa opierajú o výpovede svedkov a zaistené dáta. V prípade odsúdenia mu hrozí väzenie. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články