Nedeľa, 17. október 2021. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

KORONAVÍRUS Situácia sa zhoršuje aj v Česku: Počet infikovaných stúpa, najviac na Ostravsku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.10.2021 10:50

PRAHA - V Česku v utorok zaznamenali 1511 prípadov nákazy koronavírusom, čo bolo o 403 viac než pred týždňom. V nemocniciach je 388 ľudí s covidom, o 91 viac než minulý utorok, informoval v stredu server iDNES.cz.


V polovici augusta boli denné prírastky nakazených okolo dvoch stoviek, minulý týždeň už cez pracovné dni presiahli tisícku. Najväčšia incidencia prípadov je v oblasti Ostravy, potom v Českých Budějoviciach a v Opave.

Na 1,23 sa zvýšilo reprodukčné číslo, ktoré uvádza počet ľudí nakazených jedným testovaným. Plne očkovaných je v ČR viac než šesť miliónov ľudí.

Babiš zvolal Radu pre zdravotné riziká

V súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou v Českej republike zvolal premiér Andrej Babiš na štvrtok rokovanie Rady pre zdravotné riziká, ktorá má predstaviť ďalšiu stratégiu boja proti covidu. Babiš o tom informoval v stredu na Twitteri.

"Porada s Centrálnym riadiacim tímom. Covidové čísla sa zhoršujú, v nemocniciach končí viac ľudí, prevažne neočkovaných. Očkovanie je jediný spôsob, ako covid poraziť. Nepodceňujte to," napísal Babiš.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články