Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Mafiánske praktiky na Ukrajine: Auto poradcu prezidenta Zelenského zasiahla streľba

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.09.2021 12:25

KYJEV - Neidentifikované osoby spustili v stredu paľbu na auto Serhija Šefira, prvého poradcu ukrajinského prezidenta. Vodič utrpel zranenia. K útoku došlo v Kyjevskej oblasti, informovala agentúra UNIAN.


Podľa ministerstva vnútra sa incident odohral približne o 10.00 h miestneho času pri obci Lisnyky. Korešpondent agentúry UNIAN sa Šefirovi dovolal, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského bol však stručný. "Prepáčte, nemám čas," uviedol a odmietol incident bližšie komentovať.

Aj podľa informácií internetového denníka Ukrajinska pravda vyviazol Šefir bez zranení. Na miesto už dorazila aj generálna prokurátorka Iryna Venediktovová a bola vyhlásená špeciálna operácia "Siréna".

Ďalšie médiá už zverejnili fotografie poškodeného auta. Na karosérii a prednom skle vidno stopy po guľkách. Podľa polície auto zasiahlo viac ako desať guliek.

Tvrdá odpoveď prezidenta

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil v stredu silnú odpoveď v reakcii na streľbu na auto svojho poradcu Serhija Šefira.

Zelenskyj zverejnil videosprávu, keďže sa nachádza v New Yorku, kde v stredu večer vystúpi na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. Ihneď potom sa vráti do Kyjeva, informoval spravodajský portál 112 Ukrajina.

Zelenskyj v správe povedal, že nevie, kto stojí za pokusom o atentát na Šefira. Či už ide o vnútorné alebo vonkajšie sily, nepovažuje ich za sily. "Pretože nechávať mi odkaz streľbou v lese na auto môjho priateľa je slabosť. Ale odpoveď bude silná. Neovplyvní to silu nášho tímu, kurz, ktorý som si vybral so svojím tímom... Boj proti zločincom, veľkým, vplyvným finančným skupinám to nijako neovplyvní," uviedol Zelenskyj.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články