Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Počet zranených po útoku v Perme vzrástol na vyše 40: Strelec je vo vážnom stave, amputovali mu nohu

Zdroj: VK/Timur Bekumansurov, YouTube/RBK
22.09.2021 20:39

PERM - Na 43 vzrástol počet ľudí, ktorí utrpeli zranenia pri pondelňajšej prestrelke na univerzite v meste Perm na východe európskej časti Ruska. V kritickom stave je však iba strelec, ktorému od kolena amputovali nohu. V stredu to oznámila ministerka zdravotníctva Permského kraja Anastasija Kruteňová, informovala agentúra TASS.


Počet zranených sa zvýšil z toho dôvodu, že niekoľko ľudí vyhľadalo lekársku pomoc aj po incidente. Títo ľudia mali rozličné menšie zranenia, ktoré si však nevyžadovali hospitalizáciu, upresňuje regionálne ministerstvo zdravotníctva.

"K dnešnému dňu evidujeme 43 zranených a z nich je 12 ľudí hospitalizovaných v troch rozličných nemocniciach v meste Perm. V kritickom stav je iba jeden – strelec, ktorému včera amputovali od kolena nohu," uviedla Kruteňová. Zároveň dodala, že ostatní zranení sú liečení ambulantne.  

Okrem toho v utorok previezli sedem ťažko ranených pacientov z Permu do nemocnice v Moskve.   Ruské úrady doteraz uvádzali 28 zranených, pripomína TASS.

Útok si vyžiadal šesť obetí

K streľbe v areáli Permskej štátnej univerzity (PGU) došlo v pondelok okolo 11.00 h miestneho času, keď sa tam nachádzalo približne 3000 študentov. Útok si vyžiadal šesť obetí.      

Počet zranených po útoku
Zdroj: SITA/AP Photo/Anastasia Yakovleva

Strelcom bol jeden zo študentov školy, 18-ročný Timur Bekmansurov, ktorého zranili pri zatýkaní. Podľa agentúry TASS mal Bekmansurov povolenie na držbu poľovníckej zbrane, ktorú si zaobstaral v máji tohto roka. Ruský vyšetrovací výbor (Sledkom) začal proti nemu viesť trestné stíhanie pre vraždu.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Pravda Report

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články