Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Britský premiér Johnson uskutoční rekonštrukciu vlády: Vymeniť má viacerých ministrov

Britský premiér Boris Johnson
Britský premiér Boris Johnson
Zdroj: SITA/Daniel Leal-Olivas/Pool Photo via AP
15.09.2021 14:42

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson uskutoční v stredu rekonštrukciu vlády. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na svoj zdroj v britskej vláde.


Podľa AFP zdroj hovoril o pozícii ministra zahraničných vecí Dominica Raaba, ktorý čelí kritike za to, ako zvládol odchod z Afganistanu. V čase, keď hnutie Taliban v polovici augusta obsadilo Afganistan a britská vláda sa snažila evakuovať britských štátnych príslušníkov a afganský personál, bol Raab na dovolenke na gréckom ostrove.

Kritike čelí aj minister školstva

Zdroj hovoril aj o pozícii ministra školstva Gavina Williamsona, ktorý čelí prívalu sťažností, čo sa týka zatvárania škôl, zabezpečenia skúšok a prijímania na univerzity v čase pandémie koronavírusu.

Liz Trussová má nahradiť Raaba

Ministerka obchodu Liz Trussová, ktorá sprostredkovala sériu dohôd od januárového úplného odchodu Británie z Európskej únie, bola navrhnutá, aby nahradila Raaba. Šéf úradu britskej vlády Michael Gove bol navrhnutý ako náhrada za ministerku vnútra Priti Patelovú, ktorá bola pod tlakom v dôsledku nárastu počtu migrantov prichádzajúcich z Francúzska, dodal zdroj pre AFP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články