Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

KORONAVÍRUS Dánsko bude ponúkať očkovanie aj na koncertoch

Očkovanie v Dánsku
Očkovanie v Dánsku
Zdroj: SITA/Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP
14.09.2021 19:43

KODAŇ - Dánske zdravotnícke úrady v utorok informovali, že budú ponúkať očkovanie proti koronavírusu na kultúrnych podujatiach, keďže zaznamenali úspech s jednodňovými vakcinačnými akciami v supermarketoch. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


"Stále je mnoho mladých ľudí vo veku 20 až 34 rokov, ktorí nie sú zaočkovaní, a Dánsky úrad pre zdravie a lieky pokračuje vo svojom úsilí zvýšiť zaočkovanosť aj v tejto vekovej skupine," vyhlásil Niels Sandö z Národného zdravotníckeho úradu.

Očkovanie v Dánsku
Zdroj: SITA/Claus Bech/Ritzau Scanpix via AP

Za "neuveriteľne pozitívny" označil fakt, že uplynulú sobotu sa v supermarketoch dalo zaočkovať 386 ľudí. To podľa neho "ukazuje, že stále sú občania, ktorí chcú byť zaočkovaní, keď dostanú ponuku priamo na mieste".

Jednorazové očkovanie prebehne aj 17. septembra na festivale dánskej a severskej hudby s názvom SPOT. V Dánsku je úplne zaočkovaných vyše 80 percent ľudí vo veku 12 a viac rokov. Sandö spresnil, že cieľ Dánska mať do 1. októbra zaočkovaných 90 percent obyvateľov je dosiahnuteľný.


Galéria

Očkovanie v Dánsku Očkovanie v Dánsku

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články 

Ekonomické riziká pandexitu

Aj keď všetci dúfajú, že Pandexit alebo koniec pandémie COVID-19 príde už čoskoro, ekonomické výhody nebudú nesporné. Pravdepodobný ... viac »