Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

AKTUÁLNE Bývalým výcvikovým priestorom v Česku otriasol výbuch: Ťažko zranení vojaci!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/TVGE via AP
20.07.2021 22:34

PRAHA - V oblasti niekdajšieho vojenského výcvikového priestoru Brdy v Českej republike došlo v utorok predpoludním k výbuchu. Záchranári ošetrovali dvoch zranených, ktorých previezli do nemocnice.


Raketomety aj samopaly: Kde sú? Po výbuchoch vo Vrběticiach chýbajú tisíce nebezpečných zbraní!

Dvaja vojaci sa ťažko zranili pri výbuchu na niekdajšej vojenskej strelnici Kolvín na pomedzí Plzenského a Stredočeského kraja. Podľa polície tam zrejme explodovala munícia v súvislosti s pyrotechnickým prieskumom. Muži tam čistili dopadovú plochu.

Podľa záchranárov jeden muž príde o končatinu, druhý je popálený na hornej časti tela. Vrtuľníkom a sanitkou ich previezli do plzenskej fakultnej nemocnice, povedali ČTK hovorkyňa polície Ivana Jelínková a hovorkyňa záchrannej služby Mária Svobodová.

Záchranári pôvodne prijali oznámenie o výbuchu a siedmich zasiahnutých ľuďoch, ošetrovali ale len dvoch zranených mužov. Na mieste boli aj hasiči, ale už odišli, pretože nebol potrebný požiarny zásah, uviedol hovorca hasičov Petr Poncar. K prípadu vyrazili rokycanskí policajti. Ďalšie informácie zatiaľ nie sú k dispozícii. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články