Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

VIDEO Silné slová Putina: Aj keby sme potopili britský torpédoborec, tretia svetová by sa nezačala!

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Zdroj: TASR/Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
01.07.2021 13:52

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu konštatoval, že ak by Rusko pri nedávnom incidente pri Kryme bolo potopilo britský torpédoborec, tretia svetová vojna by sa aj tak nezačala. Vyjadril sa tak počas každoročného televízneho programu s názvom "Priama linka s Vladimirom Putinom", v ktorom odpovedá na otázky verejnosti.


VIDEO Ďalší konflikt v Čiernom mori: Holandskú fregatu mali ohrozovať ruské stíhačky, napätie stúpa!

"Povedali ste, že svet sa pohyboval na pokraji svetovej vojny. Nie, samozrejme, že nie. Aj keby sme túto loď boli potopili, stále je ťažké si predstaviť, že by to svet postavilo na pokraj tretej svetovej vojny, keďže tí, ktorí to robia, vedia, že z tejto vojny nemôžu vyjsť víťazne," uviedol podľa agentúry TASS ruský prezident.

Putin poznamenal, že počas minulotýždňového incidentu v Čiernom mori operovalo synchronizovane s britským torpédoborcom americké prieskumné lietadlo. Podľa jeho slov bolo zjavnou úlohou lietadla sledovať reakciu ruskej armády na britský torpédoborec, ale Moskva si bola vedomá zámerov Spojených štátov a podľa toho reagovala, aby zabránila odhaleniu citlivých údajov.

Vladimir Putin
Zdroj: TASR(Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Ako pripomenula agentúra AP, Moskva tvrdí, že minulý týždeň v stredu jedna z jej vojnových lodí vystrelila varovné výstrely a vojenské lietadlo zhodilo bomby v smere plavby britského torpédoborca Defender, aby ho vytlačili z oblasti blízko Krymského polostrova, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014. Británia poprela tvrdenie Moskvy s tým, že varovné výstrely neboli vystrelené a že torpédoborec sa plavil v ukrajinských vodách. Spojené kráľovstvo, rovnako ako väčšina sveta, uznáva Krym ako súčasť Ukrajiny, poznamenala AP.

Vladimir Putin
Zdroj: TASR/AP

Rusko incident s torpédoborcom odsúdilo ako provokáciu a varovalo, že nabudúce by mohlo vystreliť a zasiahnuť "dotieravé" vojnové lode, ak sa opäť pokúsia otestovať ruské vojenské odhodlanie, dodala AP. "Priama linka s Vladimirom Putinom" sa v roku 2020 nekonala. V roku 2019 Putin absolvoval tento maratón otázok a odpovedí už po 17. raz; 12-krát ako prezident a štyrikrát ako premiér. Program sa vysiela pravidelne od roku 2001, okrem rokov 2004 a 2012.


Galéria

Vladimir Putin Vladimir Putin Vladimir Putin Vladimir Putin

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/The Sun

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články