Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

V Kolumbii zomrelo už viac ako 100-tisíc ľudí na KORONAVÍRUS: Krajine dochádzajú lieky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AFP - Prahash Singh
22.06.2021 06:22

BOGOTA - Kolumbia prekročila v pondelok hranicu 100.000 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom, vyplýva z údajov kolumbijského ministerstva zdravotníctva, o ktorých informovala agentúra AFP.


Za posledných 24 hodín v Kolumbii zaznamenali 648 nových úmrtí, čím sa ich celkový počet zvýšil na 100.582. Podľa počtu úmrtí na obyvateľov je Kolumbia štvrtou najhoršie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike a Karibiku a šiestou z hľadiska počtu infikovaných.

Ako píše agentúra Reuters, Kolumbia zaznamenala v posledných týždňoch obrovský nárast v počtoch obetí a infikovaných. Mnohí zdravotníci varovali, že v krajine dochádzajú dôležité lieky či kyslík v nemocniciach.

Vláda z rekordných denných nárastov počtu novoinfikovaných viní niekoľkotýždňové protivládne protesty, ktoré sa v krajine začali po Veľkej noci. V Kolumbii bolo dosiaľ podaných už viac ako 14,9 milióna dávok vakcíny. Táto juhoamerická krajina chce tento rok zaočkovať približne 35 miliónov ľudí, čo predstavuje 70 percent populácie.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články