Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

Nemecký minister vnútra sa nakazil KORONAVÍRUSOM: Je zaočkovaný touto vakcínou

Horst Seehofer
Horst Seehofer
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn, file
11.05.2021 22:49

BERLÍN - Nemecký minister vnútra Horst Seehofer sa nakazil novým koronavírusom. Ako uviedol v utorok na Twitteri jeho hovorca Steve Alter, Seehofer mal pozitívny výsledok testu v pondelok a momentálne sa nachádza v domácej izolácii, pričom nemá nijaké príznaky ochorenia COVID-19.


Seehofer (71) bol 14. apríla zaočkovaný prvou dávkou vakcíny proti covidu od spoločností Pfizer/BioNTech, na ktorú mal nárok na základe veku a zdravotného stavu. Druhá dávka vakcíny zatiaľ nedostal. Kde sa minister nakazil, zatiaľ nie je známe.

Minister bol pre pridružené ochorenia zaradený do rizikovej skupiny. V roku 2002 prekonal zápalové ochorenie srdcového svalu, ktoré ho takmer stálo život, uvádza na svoje webovej stránke stanica Bayerischer Rundfunk. Napriek tomu, že sa nakazil i po tom, čo mu bola aplikovaná vakcína, odborníci zastávajú názor, že už prvá dávka zabráni ťažkému priebehu ochorenia.

Všetky Seehoferove pracovné termíny na tento týždeň boli zrušené. Minulý týždeň sa okrem iného zúčastnil na pravidelnom zasadnutí nemeckej vlády. Uplynulý utorok na tlačovej konferencii v Berlíne spolu s predsedom Spolkového kriminálneho úradu (BKA) Holgerom Münchom informoval o najnovších údajoch týkajúcich sa politicky motivovanej kriminality.

Denník Bild začiatkom apríla informoval, že šéf rezortu vnútra odmietol výzvu ministra zdravotníctva Jensa Spahna, aby sa starší členovia nemeckej vlády dali zaočkovať vakcínou od firmy AstraZeneca. Seehofer nie je jediným členom nemeckej vlády, ktorý sa infikoval koronavírusom. Vlani v októbri sa nakazil i minister Spahn.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články