Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

KORONAVÍRUS Po prílete zo Slovenska na Cyprus s negatívnym testom nebude povinná karanténa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AFP - Ina Fassbender
12.05.2021 12:15

BRATISLAVA - Cestujúci po prílete zo SR na Cyprus nebudú musieť ísť od 13. mája do karantény. Povinný je negatívny výsledok PCR testu, nie starší ako 72 hodín pred odletom. Test absolvujú aj po prílete. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojom webe.


Pred príletom musia všetci cestujúci vyplniť Cyprus flightpass formulár a do žiadosti nahrať certifikát o negatívnom výsledku testu. Od povinnosti PCR testu sú oslobodené deti mladšie ako 12 rokov.

Rezort doplnil, že od povinného testu a izolácie sú od 10. mája oslobodení aj všetci cestujúci zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 aspoň jednou dávkou registrovanej vakcíny - Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen, ale aj Sputnik V, pričom uplynul požadovaný počet dní medzi poslednou dávkou a dátumom cesty. Po príchode na Cyprus o tom musia mať platné osvedčenie. "Aj na očkovaných cestujúcich sa naďalej vzťahuje náhodné testovanie na letiskách," upozornilo ministerstvo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články