Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

KORONAVÍRUS Pfizer požiadal EÚ o schválenie svojej vakcíny pre deti vo veku 12 až 15 rokov

Očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer
Očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer (Zdroj: SITA/AP Photo/Esteban Felix)

FRANKFURT - Konzorcium Pfizer/BioNTech požiadalo v piatok Európsku agentúru pre lieky (EMA) o schválenie svojej vakcíny proti novému koronavírusu aj pre deti vo veku od 12 do 15 rokov. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech sa zatiaľ môžu očkovať ľudia nad 16 rokov. Rozšírenie používania bude podľa AFP zásadným krokom v snahe zabezpečiť pomocou očkovania kolektívnu imunitu proti koronavírusu SARS-CoV-2. O schválenie svojej vakcíny pre mladistvých od 12 do 15 rokov požiadalo Konzorcium 9. apríla aj príslušný americký regulačný úrad.

Riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BioNTech Ugur Šahin vo štvrtok pre týždenník Der Spiegel uviedol, že protikoronavírusová vakcína pre túto vekovú kategóriu bude v EÚ dostupná pravdepodobne v júni. Potvrdil tiež, že BioNTech do septembra očakáva aj výsledky testovania svojej očkovacej látky, ktorú spoločne s Pfizerom vyvinuli pre deti vo veku od šesť mesiacov. Očkovacia látka od konzorcia Pfizer/BioNTech bola prvou, ktorú koncom minulého roka v západných krajinách schválili regulačné úrady. Odvtedy sa používa v desiatkach krajín na celom svete.

Viac o téme: DetiOčkovanieVakcínaKoronavírusPfizerBioNTech
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu