Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Študenti (†19,†19) sa vydali obdivovať krásy vybuchujúcej sopky: Najhoršie obavy sa potvrdili!

Sopka na Réunione láka turistov
Sopka na Réunione láka turistov
Zdroj: Getty Images, YouTube/Réunion la 1ère
23.04.2021 16:19

SAINT-DENIS - Dvaja mladí turisti zomreli pri výlete na vybuchujúcu sopku Piton de la Fournaise na ostrove Réunion v Indickom oceáne. O nešťastí vo štvrtok informovala miestna polícia. Príčina úmrtia zatiaľ nie je jasná, podľa niektorých médií mohol mužov zasiahnuť blesk.


Romantické FOTO sa zmenilo na horor: Turek mal zhodiť tehotnú manželku (†32) z útesu kvôli poistke

Študenti (†19,†19) sa vydali
Zdroj: Getty Images

Dvaja mladíci, študenti prírodných vied, sa v utorok vydali smerom k sopke, ktorá vybuchuje od 10. apríla. V stredu sa mali opäť stretnúť so svojimi rodinami na parkovisku. Keď sa nevrátili, rodiny ohlásili ich zmiznutie. Záchranári ich hľadali pomocou vrtuľníka, zároveň sa do oblasti vydala pátracia čata, ktorá našla ich telá vo štvrtok ráno. Informovala AFP.

Sopečná erupcia a pohľad na svietivo oranžovú lávu je síce lákavý, ale miestne úrady varujú, že okolie sopky je nebezpečné. V ovzduší je zvýšená koncentrácia oxidu siričitého, ktorý sťažuje dýchanie. S erupciou tejto sopky sa spája tiež spad lietajúcich mikročastíc lávy, ktoré majú rovnaké vlastnosti ako malé črepy skla. Ľudia si môžu ublížiť, ak sa ich dotýkajú alebo ak by ich zjedli s potravinami, na ktoré ostré lávové ihličky dopadli, vysvetľuje France info.

Študenti (†19,†19) sa vydali
Zdroj: Getty Images


Galéria

Sopka na Réunione láka

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/ Réunion la 1ère/Le Parisien

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články