Utorok, 27. september 2022. Meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav.

KORONAVÍRUS Česko zaznamenalo 3923 nových prípadov: Reprodukčné číslo kleslo na 1,005

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

PRAHA - Česká republika zaznamenala za nedeľu 3923 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 660 menej než pred týždňom (28. februára). Informoval o tom v pondelok spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.


Index rizika českého protiepidemického systému (PES) zostáva na úrovni 76 bodov. Reprodukčné číslo vírusu (R0) kleslo na hodnotu 1,005, čo je najnižšie od 2. februára, keď bolo naposledy pod hodnotou jeden. Toto číslo udáva, koľko ďalších osôb nakazí jeden infikovaný, vysvetľujú Novinky.cz.

V ČR od pondelka platí pracovná povinnosť v nemocniciach pre časť študentov stredných zdravotných škôl, niektorých medikov i študentov nelekárskych odborov. Študentov môžu do nemocníc povolať hajtmani českých krajov a primátor Prahy. Pracovnú povinnosť schválila v piatok (5. marca) česká vláda, ktorá zároveň zamestnávateľov požiadala, aby využívali prácu z domu.

V ČR podľa ministerstva zdravotníctva od začiatku pandémie potvrdili 1.325.291 prípadov koronavírusu a 21.882 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. V krajine je v súčasnosti 168.158 aktívnych prípadov, z čoho 7979 osôb je hospitalizovaných.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články