Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Pápež sa chystá navštíviť regióny, ktoré nedávno ovládal Daeš

Zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Medichini
07.03.2021 07:40

BAGDAD - Pápež František zavíta v nedeľu počas tretieho dňa svojej historickej návštevy Iraku do oblastí na severe krajiny, ktoré svojho času ovládali militanti džihádistickej organizácie Daeš. Píše o tom na svojej webovej stránke stanica BBC.


Islamistickí fundamentalisti obsadili uvedený región v roku 2014, pričom ho rabovali a ničili historické kostoly. Od roku 2017, keď bol Islamský štát porazený, sa tam kresťania postupne vracajú. Pápež sa okrem iného chystá celebrovať na futbalovom štadióne v meste Arbíl omšu, na ktorej sa očakáva až 10.000 účastníkov. Existujú však obavy, že z tohto stretnutia sa stane udalosť, vďaka ktorej sa bude výrazne šíriť koronavírus, komentuje BBC.

Irak zaznamenal za posledný mesiac prudký nárast počtu nových prípadov koronavírusovej nákazy. Spolu s bezpečnostnými obavami spojenými s návštevou najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi predstavuje táto blízkovýchodná krajina jednu z jeho najrizikovejších ciest. Osemdesiatštyriročný pápež bol už aj so svojím sprievodom zaočkovaný. Irak však dostal prvú várku vakcín len minulý týždeň.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články