Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Tragédia v Somálsku: Viac ako 10 ľudí prišlo o život pri výbuchu v Mogadiše

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
05.03.2021 21:07

MOGADIŠO - Viac ako desať ľudí prišlo o život v piatok pri výbuchu bomby v somálskom hlavnom meste Mogadišo, ktorú odpálila islamistická skupina aš-Šabáb. Informovala o tom agentúra AFP.


Výbuch bomby uloženej v aute zasiahol reštauráciu, ktorá sa nachádza neďaleko prístavu v Mogadiše. Príslušník bezpečnostných zložiek Mohamed Osman uviedol, že explózia bola masívna, spôsobila rozsiahle škody a vyžiadala si obete z radov civilistov. Presný počet obetí zatiaľ nie je známy, no podľa bezpečnostných zložiek prišlo o život viac ako desať ľudí.

Predstaviteľ zdravotníckych úradov povedal, že potvrdili smrť 20 osôb a 30 ďalších utrpelo zranenia. K útoku sa prihlásila skupina aš-Šabáb, ktorá je napojená na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida. Somálsko je už desaťročia zmietané vojnou.

Aš-Šabáb sa dlhodobo pokúša zvrhnúť somálsku ústrednú vládu, ktorú okrem približne 700 príslušníkov armády USA podporuje aj približne 20.000 vojakov Africkej únie. Aš-Šabáb presadzuje v Somálsku radikálny výklad islamského práva šaría.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články