Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Brazília zaznamenala rekordný denný počet úmrtí spôsobených KORONAVÍRUSOM

Koronavírus v Brazílii
Koronavírus v Brazílii
Zdroj: SITA/AP Photo/Carla Carniel
04.03.2021 21:44

RIO DE JANEIRO - Brazília zaznamenala rekordný počet úmrtí súvisiacich s novým druhom koronavírusu za jediný deň, uviedlo vo štvrtok brazílske ministerstvo zdravotníctva. Informovala o tom agentúra DPA.


Stredajšie údaje hovoria o 1910 úmrtiach v priebehu 24 hodín, v porovnaní s predchádzajúcim rekordom 1641 úmrtí o deň skôr. Celkovo zomrelo v Brazílii v súvislosti s ochorením spôsobeným koronavírusom 259.271 ľudí. Podľa oficiálnych údajov sa za posledný deň nakazilo 71.704 ľudí, čím sa celkový súčet infikovaných v najväčšej krajine Latinskej Ameriky vyšplhal na viac ako 10,7 milióna.

Brazília, ktorá začala očkovať svojich obyvateľov v januári, je jednou z najpostihnutejších krajín sveta. Najprv skolaboval zdravotný systém v meste Manaus, teraz sú na pokraji kolapsu ďalšie, napríklad v Sao Paule. V juhobrazílskych štátoch Santa Catarina a Rio Grande do Sul sú nemocnice plné a telá obetí skladujú v mraziarenských kontajneroch. Prezident Jair Bolsonaro tento vírus od začiatku bagatelizoval a nedávno zásadne spochybnil význam očkovania.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články