Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Ozbrojenci zrejme uniesli stovky dievčat zo stredoškolského internátu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.02.2021 12:20

ABUJA - Skupina ozbrojencov v noci na piatok zrejme uniesla viac než 300 dievčat z internátu v severozápadnej časti Nigérie. Informovala o tom agentúra AFP.


K útoku na internát strednej dievčenskej školy v Jangebe došlo podľa miestneho učiteľa okolo jednej hodiny v noci. Zatiaľ nie sú známe počty študentiek, ktoré sa v tom čase v škole nachádzali. Polícia zatiaľ incident nepotvrdila.

Počet únosov v severozápadnej a strednej časti Nigérie sa v posledných rokoch zintenzívnil. V priebehu minulého týždňa uniesli neznámi ozbrojenci v strednej časti Nigérie 42 ľudí vrátane 27 študentov. Jedného zo študentov počas únosu zastrelili. V decembri došlo tiež k hromadnému únosu 300 žiakov v štáte Katsina. Ozbrojenci žiakov po rokovaniach s vládou o niekoľko dní prepustili.

K hromadným únosom žiakov dochádza v Nigérii opakovane. Spravidla ich vykonávajú členovia gangov, ktorí sa týmto spôsobom pokúšajú získať výkupné. Často sa dopúšťajú aj sexuálnych zločinov a rabovania. Za viacerými prípadmi tohto druhu stáli v posledných rokoch aj militanti z regionálnej islamistickej organizácie Boko Haram.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články