Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Najväčší drogový úlovok v Európe: Odhalili 23 ton kokaínu za miliardy eur, VIDEO rekordného kontrabandu!

Rekordný úlovok je možno len špička ľadovca.
Rekordný úlovok je možno len špička ľadovca.
Zdroj: profimedia.sk
25.02.2021 21:00

HAMBURG - Colníci v hamburskom prístave odhalili viac ako 16 ton kokaínu ukrytých v piatich kontajneroch odoslaných z Paraguaja. Ide o doposiaľ najväčšie množstvo kokaínu zadržaného v Európe v jednom kontrabande a jedno z najväčších na svete. A to ešte nie je všetko.


Európu zaplavujú drogy: Brutálne kartely sa spojili s talianskom mafiou a rumunskými gangmi

Najväčší drogový úlovok v
Zdroj: TASR/DPA

Kokaín colníci objavili už 12. februára. Bol ukrytý v plechových nádobách na tmel. Následne v rámci vyšetrovania tohto prípadu zaistili belgické úrady uplynulú nedeľu v Antverpách vyše 7,2 tony kokaínu v kontajeri s drevenými blokmi z Panamy. Všetky drogy mali smerovať na "rovnaké miesto určenia v Holandsku".

V stredu polícia zatkla v Holandsku 28-ročného majiteľa dovoznej spoločnosti z Vlaardingenu pri Rotterdame, ktorý je podozrivý zo zodpovednosti za tento kontraband viac ako 23 ton drogy.

Najväčší drogový úlovok v
Zdroj: profimedia.sk

Podľa odhadu nemeckého colného vyšetrovacieho úradu by tak obrovské množstvo kokaínu prinieslo pri pouličnom predaji niekoľko miliárd eur. O rekordnom protidrogovom úlovku informoval úrad v stredu pred televíznymi kamerami.  "Je to najväčšie množstvo kokaínu, aké kedy bolo v Európe zadržané, a jeden z najväčších samostatných prípadov na svete," uviedli nemeckí colníci.

Colníkom v Hamburgu sa zdali kontajnery z Paraguaja podozrivé, a tak ich podrobili odbornej analýze. Pri nej policajti našli za plechovkami so skutočným tovarom nádoby, z ktorých každá obsahovala osem balíkov s celkovo viac ako deviatimi kilogramami kokaínu. Nádob naplnených drogou bolo vyše 1700.

Najväčší drogový úlovok v
Zdroj: profimedia.sk

Pouličná hodnota 16 ton drogy nájdenej v Hamburgu sa podľa AFP odhaduje na 1,5 až 3 miliardy eur. V prípade, že by bola zmiešaná s inými látkami, bola by ešte vyššia.

Celkovo bolo v minulom roku zadržaných 102 ton kokaínu smerujúcich na európsky kontinent. Väčšina zásielok dorazila do Antverp. Minulý rok zachytili v prístave rekordných 65,5 ton. Drogy pochádzajú z Latinskej Ameriky - väčšinou z Kolumbie, Brazílie a Ekvádoru.

„Pravdepodobne vidíme iba vrchol ľadovca,“ uviedla v súvislosti s najnovším úlovkom nemecká poslankyňa Irene Mihalicová. Ďalšie vyšetrovanie uskutočňuje hamburská prokuratúra v úzkej spolupráci s holandskými orgánmi.


Galéria

Rekordný úlovok je možno

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/WION

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články