Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

KORONAVÍRUS V Maďarsku začínajú očkovať čínskou vakcínou Sinopharm

Vakcína od čínskej spoločnosti Sinopharm
Vakcína od čínskej spoločnosti Sinopharm
Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Mejia
24.02.2021 12:15

BUDAPEŠŤ - V Maďarsku začínajú v stredu podávať vakcínu proti novému druhu koronavírusu od čínskej spoločnosti Sinopharm, vyhlásil na Facebooku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán po rokovaní s epidemiologickými odborníkmi. Podľa slov premiéra budú môcť byť na budúci týždeň zaočkovaní už aj tí, čo riadia ochranu proti epidémii koronavírusu.


"Situácia nie je jednoduchá. Na jednej strane máme síce čoraz viac očkovacích látok, avšak Maďarsko ohrozuje už tretia vlna pandémie," dodal Orbán, ktorý varoval pred uvoľňovaním epidemiologických opatrení. Vláda podľa neho zvažuje v súčasnosti prehodnotiť iba podmienky návštev v domovoch dôchodcov. "Snažíme sa nájsť ľudské riešenie," poznamenal.

Za posledný deň pribudlo v Maďarsku 2855 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo v tomto čase 102 pacientov. Aktuálne je nakazených 82.127 osôb. V nemocničnom ošetrení je 4353 chorých, z nich je 407 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Doterajšou bilanciou pandémie nového koronavírusu v Maďarsku je 410.129 infikovaných a 14.552 obetí covidu. Dosiaľ zaočkovali v Maďarsku 471.004 ľudí, z ktorých 208.846 dostalo už aj druhú dávku očkovacej látky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články