Streda, 14. apríl 2021. Meniny má Justína, zajtra Fedor.

Mladí Briti to vidia jasne: Radšej sa nakaziť KORONAVÍRUSOM ako odísť z EÚ

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Gareth Fuller/PA via AP
12.02.2021 09:05

LONDÝN - Mladí Briti sa viac obávajú brexitu než nákazy koronavírusom, zistila nová štúdia londýnskej univerzity UCL. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.


Na prieskume sa zúčastnilo 39.000 respondentov, z ktorých 1533 bolo vo veku 18-29 rokov. Až 42 percent z nich znepokojoval brexit a, naopak, iba 32 percent sa obávalo koronavírusu.  Prieskum ukázal, že vážneho priebehu choroby sa obáva 22 percent mladých ľudí v porovnaní s 33 percentami starších. V tejto skupine sa brexitu obáva 30 percent a nákazy koronavírusom 38 percent.

Hlavná autorka štúdie Daisy Fancourtová uviedla, že rozdiel pravdepodobne spôsobilo to, že mladí Briti v referende hlasovali za zotrvanie svojej vlasti v Európskej únii a zároveň nie sú v prípade nákazy takou zraniteľnou skupinou.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Na druhej strane starší ľudia budú novými pobrexitovými dohodami ovplyvnení menej, ale v prípade nákazy im hrozí vážnejší priebeh ochorenia COVID-19, čo sa odráža na výraznejších obavách z choroby než z brexitu," dodala. Prieskum sa uskutočnil v dňoch 23. decembra až 7. februára ako súčasť dlhodobej štúdie univerzity UCL s názvom "Covid-19 Social Study".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články