Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

KORONAVÍRUS AstraZeneca súhlasila, že dodávku vakcín pre EÚ navýši o 9 miliónov dávok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Jae C. Hong, File
31.01.2021 21:25

BRUSEL - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca súhlasila, že dodávku vakcín proti koronavírusu pre Európsku úniu do konca marca navýši o deväť miliónov dávok, oznámila v nedeľu na Twitteri predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.


AstraZeneca podľa von der Leyenovej dodá do konca marca celkom 40 miliónov dávok vakcíny, ktorú vyvinula v spolupráci s Oxfordskou univerzitou, a s dodávaním začne o týždeň skôr, ako bolo pôvodne plánované. "Spoločnosť takisto navýši svoje výrobné kapacity v Európe," napísala von der Leyenová.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Týchto 40 miliónov dávok je však len polovica z množstva, ktoré EÚ v období do konca marca od spoločnosti AstraZeneca očakávala, píše agentúra DPA. Európska komisia v mene členských štátov EÚ objednala od spoločnosti AstraZeneca celkom 300 miliónov dávok vakcín.

AstraZeneca však 22. januára naznačila, že v prvom štvrťroku zníži dodávky pre EÚ pre problémy s výrobou v belgickej továrni. Európska agentúra pre lieky (EMA) v piatok 29. januára vakcínu od spoločnosti AstraZeneca podmienečne schválila na použitie v členských štátoch EÚ.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články