Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

KORONAVÍRUS V Nemecku dostane 34 miliónov ľudí z rizikových skupín respirátory FFP2

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
18.01.2021 15:25

BERLÍN - Nemecká vláda sa v pondelok rozhodla zvýšiť počet ľudí, ktorí dostanú poukaz na respirátory typu FFP2 s cieľom ochrany pred nákazou novým koronavírusom. Pôvodne vláda rátala s 27 miliónmi príjemcov, najnovšie ich počet zvýšila na 34,1 milióna. Informoval o tom minister zdravotníctva Jens Spahn, uviedla agentúra DPA.


Medzi ohrozené skupiny patria podľa nemeckej vlády ľudia starší ako 60 rokov a pacienti s niektorými chronickými ochoreniami. Každý z nich si bude môcť prostredníctvom poukážok v najbližších dňoch vyzdvihnúť v lekárni 12 respirátorov typu FFP2. V reakcii na šírenie nákazlivejších kmeňov koronavírusu sa spolková kancelárka Angela Merkelová rozhodla zvolať na utorok ďalšie kolo rokovaní s premiérmi 16 spolkových krajín. Rokovať sa má aj o predĺžení lockdownu na február.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V súčasnosti sú v Nemecku zatvorené školy a niektoré podniky, ktorých prevádzka nie je podľa vlády nevyhnutná. Občania majú zákaz stretávať s viac ako jednou osobou mimo vlastnej domácnosti. Nie je zatiaľ jasné, či vláda plánuje tieto opatrenia sprísniť. Údajne však zvažuje nočné zákazy vychádzania a povinné nosenie respirátorov typu FFP2 v obchodoch a hromadnej doprave. Povinné nosenie respirátorov v obchodoch a hromadnej doprave už zaviedlo Bavorsko. Inštitút Roberta Kocha potvrdil, že v Nemecku sa doteraz vyskytlo 2,04 milióna prípadov nákazy koronavírusom, pričom 46.633 osôb nákaze podľahlo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články