Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Španielsko zaznamenalo nový víkendový rekord: Pribudlo viac ako 84-tisíc nových prípadov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.01.2021 21:05

MADRID - Počet nových nakazených koronavírusom v Španielsku dosiahol nový rekord 84.287 za jeden víkend, na ochorenie COVID-19 zomrelo ďalších 455 ľudí. V pondelok večer o tom informovalo španielske ministerstvo zdravotníctva.


Za predchádzajúci víkend hlásili v krajine 61.422 nových prípadov nákazy a 401 úmrtí, uviedla tlačová agentúra DPA. Počet nových infekcií na 100.000 obyvateľov za sedem dní - takzvaná sedemdňová incidencia - stúpol na takmer 380. Pre porovnanie, v Nemecku bol v pondelok tento údaj 134. Keďže tieto počty v Španielsku stúpajú už celé týždne, jednotlivé regióny sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Zákaz nočného vychádzania od 22.00 h zaviedli v tých oblastiach, kde ešte neplatil, a dokonca sa vedú diskusie o zákaze nočného vychádzania od 20.00 h. V krajine platia rôzne nariadenia, keďže každý región sa môže rozhodnúť sám podľa stanoveného systému. V niektorých regiónoch, napríklad na ostrove dovolenkárov Malorka, sú stretnutia ľudí, ktorí nežijú v tej istej domácnosti, úplne zakázané - v ďalších sú obmedzené na štyri osoby.

Kastília uzavrela všetky obce, čo znamená, že ľudia môžu ísť von iba z nevyhnutých dôvodov, ako je cesta do práce alebo k lekárovi, napísal denník El País. Španielsko so 47 miliónmi obyvateľov zaznamenalo od začiatku pandémie celkovo 2,33 milióna infekcií a 53.769 úmrtí súvisiacich s koronavírusom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články