Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Vo Švajčiarsku zomrela osoba zaočkovaná vakcínou Pfizer: Príčina nie je známa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/David Goldman
30.12.2020 17:24

ZURICH - Vo Švajčiarsku zomrela osoba zaočkovaná vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od konzorcia Pfizer-BioNTech. Oznámil to v stredu švajčiarsky kantón Luzern, ktorý citovala agentúra Reuters. Nebolo bezprostredne známe, či smrť tejto osoby súvisí s očkovaním.


Predstavitelia kantónu uviedli, že o prípade už informovali švajčiarsky zdravotnícky regulačný úrad Swissmedic. Koľko času ubehlo medzi očkovaním a smrťou ani žiadne ďalšie informácie však nezverejnili. Švajčiarsko začalo svojich obyvateľov, prevažne seniorov, očkovať 23. decembra práve v kantóne Luzern. Krajina doteraz dostala 107.000 dávok vakcíny, pričom v roku 2021 ich plánuje každý mesiac doviezť 250.000.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Swissmedic ani Pfizer na otázky agentúry Reuters bezprostredne nereagovali. Z dostupných očkovacích látok proti chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, doteraz schválilo Švajčiarsko len vakcínu od spoločností Pfizer a BioNTech. Spomínanou vakcínou sa dali zaočkovať už milióny ľudí po celom svete, píše Reuters. Len u niekoľkých sa po zaočkovaní vakcínami od Pfizer/BioNTech a od spoločnosti Moderna vyskytli alergické reakcie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články