Streda, 14. apríl 2021. Meniny má Justína, zajtra Fedor.

Očkovanie proti KORONAVÍRUSU v Taliansku nebude povinné

Koronavírus v Taliansku
Koronavírus v Taliansku
Zdroj: SITA/AP
30.12.2020 16:40

RÍM - Očkovanie proti novému koronavírusu v Taliansku nebude povinné. Vyhlásil to v stredu taliansky premiér Giuseppe Conte, ktorý je presvedčený, že veľké množstvo Talianov sa nechá zaočkovať dobrovoľne. Informovala o tom agentúra Reuters.


"Nezvažujeme urobiť očkovanie povinným. Vylučujeme to," povedal Conte počas svojej koncoročnej tlačovej konferencie. Premiér okrem toho zdôraznil potrebu čo najskôr predstaviť národný plán obnovy po koronakríze, ktorý umožní čerpať približne 209 miliárd eur z balíčka hospodárskej obnovy EÚ. Ten má oživiť ekonomiky členských štátov Únie najviac zasiahnutých pandémiou koronavírusu.

Talianska vládna koalícia podľa agentúry Reuters v súčasnosti vedie spory o tom, ako by sa financie z plánu obnovy mali využiť. Bývalý premiér Matteo Renzi, ktorý v septembri 2019 oznámil svoj odchod z koaličnej Demokratickej strany (PD) a vytvoril vlastný centristický subjekt Italia Viva, sa často vyhráža povalením Conteho kabinetu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Podľa premiéra vláda plánuje sfinalizovať a predložiť svoj plán obnovy do februára budúceho roku. Prvá zásielka vakcín proti koronavírusu SARS-CoV-2 od americko-nemeckého konzorcia Pfizer-BioNTech dorazila do Talianska v piatok. Symbolom rozsiahlej očkovacej kampane voči koronavírusu sa v Taliansku stali rôznofarebné jarné kvety prvosienky. Podporná mediálna kampaň bude prebiehať v rozhlase, televízii aj na internete. Taliansko podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa od vypuknutia pandémie zaznamenalo zhruba dva milióny prípadov nákazy a viac ako 73.000 úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články