Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

KORONAVÍRUS Americká armáda zaočkovala svojich prvých vojakov v Japonsku a Kórei

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Staff Sgt. Timothy Moore/U.S. Air Force via AP
29.12.2020 09:52

TOKIO - Americká armáda začala svoju prvú vlnu vakcinácie proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 v Japonsku, pričom prioritu majú zdravotnícki pracovníci prvej línie.


Očkovanie sa začalo v pondelok na leteckej základni Jokota, potvrdil pre tlačovú agentúru Reuters armádny hovorca Stuart Thrift. Americký kontingent v Japonsku (USFJ) minulý týždeň prevzal dodávku takmer 8000 dávok, dodal hovorca počas utorkového online brífingu. Vláda USA a jej partneri budú distribuovať celkovo 4,7 milióna dávok vakcíny od výrobcov Pfizer a Moderna, povedal minulý týždeň generál americkej armády Gustave Perna.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Prvé dodávky protikoronavírusovej vakcíny dostal aj americký kontingent v Južnej Kórei (USFK). Ministerstvo obrany USA má vo svojom prvotnom distribučnom pláne štyri zámorské lokality. Japonsko v sobotu rozhodlo o dočasnom pozastavení vstupu cudzích štátnych príslušníkov na svoje územie po tom, ako v krajine potvrdili sedem prípadov nákazy novou mutáciou koronavírusu identifikovanou v Británii.

Japonsko v porovnaní s USA či viacerými európskymi štátmi nezaznamenalo také prudké šírenie koronavírusu. V krajine dosiaľ potvrdili zhruba 219.000 prípadov nákazy a vyše 3200 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19. Prípady nákazy novou mutáciou koronavírusu objavenej v Británii potvrdili aj v Južnej Kórei. Ako v pondelok oznámili tamojšie zdravotnícke úrady, infikovanými sú traja juhokórejskí občania, ktorí sa minulý týždeň vrátili zo Spojeného kráľovstva.

Južná Kórea bola v boji proti šíreniu nového koronavírusu pomerne úspešná v porovnaní s mnohými ďalšími krajinami, aktuálne však zaznamenáva tretiu a svoju dosiaľ najsilnejšiu vlnu pandémie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články