Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

KORONAVÍRUS Japonsko hlási prípady zmutovaného vírusu: Zastavuje vstup cudzincov do krajiny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko
26.12.2020 17:46

TOKIO - Japonsko v sobotu rozhodlo o dočasnom pozastavení vstupu cudzích štátnych príslušníkov na svoje územie po tom, ako v krajine potvrdili sedem prípadov nákazy novou mutáciou koronavírusu identifikovanou v Británii. S odvolaním sa na miestne médií o tom informovala agentúra DPA.


Opatrenie bude v platnosti od pondelka 28. decembra do konca januára, uviedla agentúra Kjódó. V piatok Japonsko oznámilo päť prípadov nákazy novou mutáciou koronavírusu u svojich občanov, ktorí nedávno pricestovali z Británie a ktorých umiestnili do domácej karantény. Do krajiny sa vrátili ešte predtým, ako Japonsko vo štvrtok dočasne zakázalo príchod návštevníkov zo Spojeného kráľovstva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Dvoch ďalších infikovaných - pilota, ktorý bol v Británii, a jeho príbuzného - potvrdili v sobotu. Oboch hospitalizovali v Tokiu, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Správa prišla v čase, keď Japonsko hlásilo viac ako 3870 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je denné maximum od začiatku pandémie už štvrtý deň po sebe. Rekordných 949 nových infekcií zaznamenali aj v Tokiu.

Japonská vláda v súvislosti s treťou vlnou pandémie, ktorá sa v krajine začala v polovici novembra, vyzvala verejnosť, aby sa počas novoročného obdobia vyhýbala spoločenskému zhromažďovaniu. Japonsko v porovnaní s USA či viacerými európskymi štátmi nezaznamenalo také prudké šírenie koronavírusu SARS-CoV-2. V krajine dosiaľ potvrdili okolo 219.000 prípadov nákazy a vyše 3200 úmrtí súvisiacich s ochorením Covid-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články