°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

KORONAVÍRUS VIDEO Demonštranti v Ríme protestovali proti možnému novému lockdownu

Protest v Taliansku
Protest v Taliansku
Zdroj: SITA/Roberto Monaldo/Lapresse via AP
31.10.2020 21:30

RÍM - Taliansko za posledných 24 hodín zaznamenalo rekordných 31.725 prípadov nákazy novým koronavírusom. Počet súvisiacich úmrtí vzrástol o takmer 300, informovala agentúra AP.


Podľa talianskeho ministerstva zdravotníctva bol za posledné dni pozitívny jeden z každých siedmich vykonaných testov. V Taliansku už celkovo potvrdili takmer 680.000 prípadov nákazy a 38.618 úmrtí, čo je druhý najvyšší počet v Európe. Taliansky premiér Giuseppe Conte z tejto situácie zvažuje prijatie prísnejších reštrikcií s cieľom spomaliť rýchle šírenie nákazy. V krajine sa pritom opakovane konajú protesty už proti doterajším epidemiologickým opatreniam. V sobotu sa takáto demonštrácia konala v metropole Rím, kde sa v centre mesta zhromaždili stovky ľudí obávajúcich sa zavedenia ďalšieho lockdownu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Došlo pritom aj k násilným potýčkam medzi policajtmi a demonštrantami, ktorí na nich hádzali petardy a fľaše. Protest sčasti zorganizovali stúpenci krajnej pravice. Podobné demonštrácie proti reštrikciám a negatívnym dôsledkom sa v sobotu konali aj v ďalších talianskych mestách vrátane Milána, kde nespokojenci žiadali vládu o poskytnutie finančnej pomoci ľuďom zasiahnutým negatívnymi dôsledkami pandémie.  

Protest v Taliansku
Zdroj: SITA/Roberto Monaldo/Lapresse via AP

KORONAVÍRUS VIDEO Demonštranti v
Zdroj: SITA/AP Photo / Antonio Calanni

V piatok večer sa podobný protest konal vo Florencii, kde došlo aj k násilnostiam. Polícia tam zadržala približne 20 ľudí. V Taliansku sú už od minulého víkendu zavreté kiná, divadlá, posilňovne a plavárne, pričom reštaurácie a bary musia zatvárať o 18.00 h.

Protest v Taliansku
Zdroj: SITA/Roberto Monaldo/Lapresse via AP


Galéria

Protest v Taliansku Protest v Taliansku Protest v Taliansku

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ AP Archive

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články