Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Nesmieme sa vzdať, tvrdí o boji s pandémiou KORONAVÍRUSU šéf WHO: Reaguje na slová Meadowsa

Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus
Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus
Zdroj: SITA/AP/Salvatore Di Nolfi/Keystone
26.10.2020 21:17

ŽENEVA - Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v pondelok vyhlásil, že je možné nad pandémiou koronavírusu zvíťaziť aj v miestach s narastajúcim výskytom ochorení COVID-19. Varoval tak predtým, aby sa krajiny v boji s novým koronavírusom vzdávali. Informáciu priniesla agentúra AFP.


"Nesmieme sa vzdať," vyhlásil generálny tajomník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus počas virtuálneho brífingu. Pripustil, že počas niekoľkomesačného zápasenia s novým koronavírusom, ktorý si celosvetovo vyžiadal viac ako 1,1 milióna obetí, prichádza na rad "vyčerpanie z pandémie". "Situácia je náročná a vyčerpanie sa skutočne dostavilo," uviedol Tedros. "Nemôžeme sa však vzdať," zdôraznil. "Ak budú vládni predstavitelia konať rýchlo, vírus sa podarí zastaviť," tvrdí.

Jeho vyhlásenia prišli deň po tom, čo šéf kancelárie Bieleho domu Mark Meadows pre televíziu CNN uviedol, že administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa sústreďuje najmä na zmiernenie nového koronavírusu a nie na jeho vykynoženie.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Nebudeme sa snažiť dostať pandémiu pod kontrolu. Budeme sa snažiť mať pod kontrolou prísun vakcíny a liečiv na zníženie počtu ochorení," uviedol Meadows a zároveň prirovnal smrteľnejšie ochorenie COVID-19 k sezónnej chrípke.

Podľa Tedrosa by sa jednotlivé krajiny nemali vzdať kontroly nad vírusom, pričom opačný prístup označil za "nebezpečný". Riaditeľ programu núdzových operácií WHO Michael Ryan zdôraznil, že zatiaľ čo zmiernenie efektov pandémie sú nevyhnutné, musíme naďalej pokračovať v snahe vírus poraziť.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články