°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Výbuch na ruskom ropnom tankeri v Azovskom mori: Traja ľudia sú nezvestní

Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.10.2020 21:15

MOSKVA - Traja členovia posádky sú nezvestní po explózii, ku ktorej došlo na ruskom tankeri v Azovskom mori. Podľa vyhlásenia ruského úradu civilnej obrany sa incident na palube ropného tankera Generál Azi Aslanov, plaviacom sa bez nákladu pod ruskou vlajkou z prístavu Kavkaz do Rostova nad Donom, odohral ešte v sobotu.


Správu priniesla stanica Slobodná Európa (RFE/RL) s využitím spravodajstva tlačových agentúr DPA a TASS. Na palube bolo 13 členov posádky; desať z nich sa podarilo zachrániť. Zmienený úrad v nedeľu oznámil, že na pátracej operácii sa zúčastňuje sedem plavidiel a viac než 200 záchranárov. Riziko úniku látok z poškodeného tankera však nehrozí.

Tanker, ktorý nebol schopný manévrovania, odtiahli. Príčina výbuchu nebola bezprostredne známa a prípad sa vyšetruje. Šéf direktoriátu Ministerstva pre výnimočné situácie v Krasnodarskom kraji Oleg Volynkin novinárom povedal, že tanker bol v dobrom technickom stave.

"Podľa údajov, ktoré sme dostali, plavidlo prešlo údržbou a bolo spôsobilé," uviedol. Zdroj z prostredia pohotovostných zložiek predtým naznačil, že explóziu mohlo spôsobiť porušenie bezpečnostných pravidiel alebo práca pri vysokých teplotách. Azovské more sa nachádza medzi Ruskom, Ukrajinou a Krymským polostrovom. Od Čierneho mora ho oddeľuje Kerčský prieliv.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články