°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

KORONAVÍRUS Počet prípadov COVID-19 v USA prekročil sedem miliónov

Zdroj: Getty Images
25.09.2020 11:10

WASHINGTON - Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Spojených štátoch presiahol vo štvrtok miestneho času sedem miliónov, čo je viac než 20 percent z celosvetového počtu infikovaných. Vyplýva to z údajov tlačovej agentúry Reuters.


USA len pred niekoľkými dňami prekročili hranicu 200.000 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Každý deň tam tejto chorobe podľahne vyše 700 ľudí, píše agentúra s tým, že v súčasnosti zaznamenávajú Spojené štáty v priemere okolo 40.000 nových prípadov denne.

Po USA ako najviac zasiahnutej krajine majú najvyššie celkové počty potvrdených prípadov nákazy India (5,7 milióna) a Brazília (4,6 milióna). Najviac prípadov nákazy zo štátov USA registruje Kalifornia (viac ako 800.000), nasledujú Texas, Florida a New York.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Podľa analýzy Reuters sa tento mesiac počty novoinfikovaných v porovnaní s predošlým mesiacom zvýšili v polovici z 50 štátov USA. Desať štátov hlásilo v septembri rekordné denné nárasty. Celkové počty nových prípadov v krajine minulý týždeň začali po ôsmich týždňoch poklesu znova stúpať. Zdravotnícki odborníci sa domnievajú, že nárast je dôsledkom opätovného otvorenia škôl a univerzít, ako aj osláv počas nedávneho predĺženého víkendu spojeného s americkým Sviatkom práce.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články