°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

KORONAVÍRUS v Španielsku prekonal ďalšiu hranicu: Počet infikovaných už presiahol 700-tisíc

Zdravotník v Španielsku
Zdravotník v Španielsku
Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez
24.09.2020 21:48

MADRID - Počet ľudí nakazených novým koronavírusom sa v Španielsku zvýšil o ďalších 10.653 a dosiahol tak celkovo 704.209. Ide o najvyšší počet infikovaných v západnej Európe. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na aktualizované údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva.


Počet infikovaných začal prudko stúpať koncom júna, keď sa skončila platnosť tzv. celoštátneho lockdownu. Za menej ako mesiac tak pribudlo 200.000 nakazených. Počet úmrtí zároveň v Španielsku od posledného zverejneného údaju stúpol o 84, čo znamená, že v dôsledku nákazy koronavírusom tam už celkovo zomrelo 31.118 ľudí. Aktuálne v Španielsku pribúda denne najviac úmrtí od konca mája; je ich však zároveň menej ako koncom marca, keď evidovali denne až 900 úmrtí.

V regióne hlavného mesta Madrid, kde evidujú viac ako tretinu zo všetkých hospitalizovaných v krajine, miestni predstavitelia zrejme v piatok oznámia ďalšie sprísnenie opatrení po tom, ako boli zavedené čiastočné lockdowny v oblastiach s vysokým počtom nakazených. "V Madride prichádzajú náročné týždne. Musíme konať s odhodlaním a dostať pandémiu pod kontrolu," povedal novinárom španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Druhá vlna pandémie COVID-19 je podľa jeho slov slabšia než prvá a rýchlosť šírenia vírusu je takisto pomalšia. Vysoký počet novonakazených súvisí najmä s hromadným testovaním, ktoré teraz umožňuje zdravotníkom odhaliť šesť až sedem prípadov infikovaných z desiatich, pričom pred niekoľkými mesiacmi bol tento pomer len jeden z desiatich, vysvetlil minister.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články