Streda, 5. máj 2021. Meniny má Lesana, Lesia, zajtra Hermína.

Detaily ohavného prípadu: Blondínka (22) si odrezala ruku cirkulárkou, aby dostala peniaze

Julija Adlešičová
Julija Adlešičová
Zdroj: SITA/AP
12.09.2020 22:01

ĽUBĽANA - Na dva roky väzenia odsúdili v piatok v Slovinsku 22-ročnú ženu, ktorá si úmyselne odrezala ruku cirkulárkou, aby tak podvodne získala vysoké odškodné od poisťovní. Informovala o tom agentúra AP.


Julija Adlešičová sa podľa verdiktu okresného súdu v Ľubľane dohodla so svojím partnerom na tom, že jej pomôže odrezať si ľavú ruku nad zápästím. K činu došlo v ich spoločnej domácnosti začiatkom roka 2019. Mladú Slovinku súd usvedčil z pokusu o poistný podvod.

Zhruba rok pred činom podpísala táto žena zmluvy s piatimi poisťovňami. Za údajnú nehodu chcela od nich vymáhať viac ako milión eur, približne polovicu mala dostať okamžite a zvyšok v pravidelných mesačných splátkach. V súvislosti s dokázaným poistným podvodom odsúdili aj jej partnera, a to na tri roky väzenia. Otec tohto muža dostal za účasť na čine jednoročný podmienečný trest.

Detaily ohavného prípadu: Blondínka
Zdroj: gettyimages.com

Obaja zmienení muži priviezli mladú ženu do nemocnice, a spolu s ňou tvrdili, že ruku nad zápästím si vážne poranila pri pílení konárov stromov. Odrezanú ruku pritom podľa polície nechali na mieste, kde sa nehoda odohrala, namiesto toho, aby ju priniesli do nemocnice. Mali tak zaistiť, že žena bude mať trvalé postihnutie. Polícia však ruku včas objavila a lekárom sa ju napokon podarilo prišiť naspäť na ženino zápästie. 

Detaily ohavného prípadu: Blondínka
Zdroj: Youtube/Slovenske novice

Moja mladosť bola zničená

Prokuratúra považovala za jeden z dôkazov úmyselného činu skutočnosť, že len niekoľko dní pred ním si Adlešičovej partner na internete hľadal informácie o protézach horných končatín. Samotná Adlešičová na súde svoju vinu poprela, pričom tvrdila, že by si ruku nikdy úmyselne neodrezala. "Nikto nechce byť zmrzačený. Moja mladosť bola zničená. Vo veku dvadsať rokov som prišla o ruku. Iba ja viem, ako sa to stalo," povedala na súde. 


Galéria

Julija Adlešičová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články