Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Hrozivé požiare v USA: V Kalifornii zahynuli tri osoby, v Oregone zničil oheň päť obcí

Lesný požiar nazvaný Creek Fire v Sierra National Forest v okrese Fresno v americkom štáte Kalifornia.
Lesný požiar nazvaný Creek Fire v Sierra National Forest v okrese Fresno v americkom štáte Kalifornia.
Zdroj: TASR/AP Photo/Marcio Jose Sanchez
10.09.2020 12:20

KALIFORNIA - Traja ľudia zahynuli v stredu večer v lesnom požiari na severe Kalifornie. Požiare medzičasom zničili v susednom štáte Oregon päť menších obcí, informovala agentúra Reuters.


Uvedený požiar v Kalifornii vypukol v blízkosti mesta Paradise v okrese Butte, kde v roku 2018 prišlo pri rozsiahlom požiari o život 85 ľudí a domov stratilo niekoľko desiatok tisíc osôb, uviedla agentúra DPA. V dôsledku septembrových požiarov bolo v Kalifornii doposiaľ evakuovaných najmenej 64.000 ľudí a o život už prišli jedenásti.

Susedný štát Oregon medzičasom zachvátili požiare na 35 lokalitách. Ich spoločná plocha dosiahla takmer dvojnásobok rozlohy mesta New York. Oregonská guvernérka Kate Brownová na tlačovej konferencii uviedla, že požiare vážne poškodili päť menších obcí.

"Mohlo by ísť o najväčšie straty na ľudských životoch a majetku v dôsledku lesných požiarov v dejinách nášho štátu," dodala Brownová. Štáty na západnom pobreží USA v súčasnosti zažívajú jednu zo svojich najhorších zaznamenaných sezón lesných požiarov. Obdobie požiarov v Kalifornii bude trvať ďalšie štyri mesiace, poznamenáva agentúra AFP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články