Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Ďalšia rana pre Donalda Trumpa: Jeho tím opúšťa jeden zo strojcov volebného víťazstva

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP/Andrew Harnik
24.08.2020 08:37

WASHINGTON - Tím amerického prezidenta Donalda Trumpa opúšťa jeho dlhoročná spolupracovníčka Kellyanne Conwayová. Poradkyňa americkej hlavy štátu v noci na dnes oznámila, že koncom mesiaca ukončí svoje pôsobenie v Bielom dome, pretože sa potrebuje viac venovať rodine. Trumpa o svojom rozhodnutí informovala v nedeľu, píše denník The Washington Post (WP).


Denník označuje Conwayovú za jedného z najdlhšie slúžiacich poradcov Trumpa. So súčasným šéfom Bieleho domu táto politická konzultantka a komentátorka spolupracovala ešte pred jeho kandidatúrou na prezidentskú funkciu, v roku 2016 potom bola jedným zo strojcov jeho volebného víťazstva. Na to nadviazalo jej pôsobenie v úlohe poradkyne a hovorkyne prezidenta.

Tím amerického prezidenta Donalda
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Conroy, File

Prácu v Bielom dome v novom vyhlásení opísala ako "opojnú" a "pokorujúcu" skúsenosť. Vraj ale s manželom dospela k názoru, že odchod z prezidentovho tímu je momentálne správnym krokom s ohľadom na ich štyri deti, ktoré na jeseň čaká dištančná školská výuka. "Na konci tohto mesiaca sa presuniem z Bieleho domu," citovala Conwayovú agentúra Reuters.

Tím amerického prezidenta Donalda
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik

"Je to stopercentne moje rozhodnutie a môj hlas. Keď príde čas, oznámim budúce plány. V tejto chvíli ... to bude menej dráma a viac mama," oznámila 53-ročná poradkyňa prezidenta. Ešte predtým ju ale čaká vystúpenie na dnes začínajúcom nominačnom zjazde Republikánskej strany, po ktorom odštartuje finálna fáza kampane pred novembrovými voľbami.

Tím amerického prezidenta Donalda
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik

Ako píše WP, Conwayová bola od Trumpovho nástupu do Bieleho domu jedným z najvýraznejších hlasov vystupujúcich na prezidentovu obranu. Hneď na začiatku jeho mandátu vzbudil veľkú pozornosť jej výrok o "alternatívnych faktoch", ktorým obhajovala nepravdivé tvrdenia vtedajšieho hovorcu Bieleho domu Seana Spicera. Krátko nato ju kritizoval aj Úrad pre vládnu etiku (OGE), keď v televízii vyhlásila, že by si Američania mali kupovať módny tovar z obchodu prezidentovej dcéry Ivanky.


Galéria

Donald Trump Tím amerického prezidenta Donalda Tím amerického prezidenta Donalda Tím amerického prezidenta Donalda

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články