°C

Streda, 23. september 2020. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Hrôza pod holým nebom: VIDEO Párty vo Washingtone prerušila streľba, vyhasol ľudský život

Streľba vo Washingtone si vyžiadala jednu obeť
Streľba vo Washingtone si vyžiadala jednu obeť
Zdroj: SITA/AP/NBC4 Washington
09.08.2020 19:45

WASHINGTON - Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom v americkej metropole Washington. Informovala o tom agentúra AP. Priamo na mieste zomrel 17-ročný mladík. Medzi zranenými je aj policajtka, ktorá bojuje v nemocnici o život.  


Streľbou vyvrcholil spor medzi účastníkmi párty v juhovýchodnej časti Washingtonu, ktorého okolnosti neboli bezprostredne známe. Vyšetrovatelia zatiaľ nepoznajú ani motív činu a podľa dostupných informácii ešte nikoho nezatkli. V priebehu incidentu sa v dave objavilo viacero zbraní.

Policajtka, ktorá utrpela život ohrozujúce zranenia nebola počas večierka v službe. Ostatní zranení nie sú v ohrození života. Na párty sa zrejme zúčastnili stovky ľudí, a to napriek aktuálnym epidemiologickým reštrikciám, ktoré obmedzujú konanie veľkých zhromaždení.

Streľba vo Washingtone si
Zdroj: SITA/AP/NBC4 Washington

Podľa správ miestnych médií išlo o narodeninovú oslavu za účasti väčšieho množstva ľudí. Po vypuknutí streľby vypukla medzi účastníkmi panika. Ľudia sa kryli pred výstrelmi na zemi alebo pod autami.

Streľba vo Washingtone si
Zdroj: SITA/AP/NBC4 Washington


Galéria

Streľba vo Washingtone si Streľba vo Washingtone si Streľba vo Washingtone si

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/NTV Houston

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články