Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

KORONAVÍRUS EÚ vyradila Maroko zo zoznamu bezpečných tretích krajín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Mosa'ab Elshamy
07.08.2020 21:45

BRUSEL - Zoznam bezpečných tretích krajín, pre ktorých občanov z dôvodu koronavírusovej pandémie neplatí zákaz vstupu do Európskej únie, sa v piatok zúžil na desať. Stalo sa tak po tom, čo z neho pre vysoký počet nakazených osôb vyradili Maroko. Na zmene v tomto zozname sa dohodli zástupcovia členských krajín EÚ v Bruseli, informovala agentúra Reuters.


Na zozname bezpečných krajín figurujú aktuálne Austrália, Gruzínsko, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Nový Zéland, Rwanda, Thajsko, Tunisko a Uruguaj. Minulý týždeň z neho EÚ vyradila Alžírsko. Naďalej platí, že Čína pribudne na tento zoznam za predpokladu, že recipročne zruší všetky obmedzenia týkajúce sa európskych občanov vstupujúcich na jej územie.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Maroko za uplynulý týždeň zaznamenalo rekordných 6385 nových prípadov nákazy, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa. Krajina dosiaľ eviduje celkovo 29.644 prípadov infekcie a 449 úmrtí. Kritériami na zaradenie do zoznamu sú najmä epidemiologická situácia, opatrenia zavádzané na zabránenie šíreniu choroby COVID-19, ako aj hospodárske a sociálne hľadiská.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články